A színekről Szerintem érdekes!
Hoztam nektek egy kis összefoglalót a színekről.
A piros a vér, és a tűz színe, így gyakran a háborúval, veszéllyel, erővel társítják, de megjelenik a szerelem, a vágy, a szenvedély kifejezőjeként is.A piros egy nagyon érzelmes, gazdag szín, felgyorsítja az ember belső folyamatait, növeli a légzésszámot, és emeli a vérnyomást. Nagyon látható szín, ezért lettek pirosak a stoptáblák és a tűzoltó felszerelések. Ez a szín növeli a „bátorságot” ezért található meg számos ország nemzeti zászlaján.
A rózsaszín a romantikát, a szerelmet, és a barátságot jelzi az embereknek, illetve a nőies tulajdonságokat, passzivitást.
A barna megbízhatóságot, és férfiasságot jelképez.
A vörösesbarna a betakarítást és az elmúlást idézi.
A narancssárga ötvözi a piros által sugalmazott energiát és a sárga boldogságát. Általában az örömmel, napfénnyel és a trópusokkal kötik össze. Jelenthet lelkesedést, elragadtatást, boldogságot, kreativitást, elhatározottságot, vonzerőt, sikert, bátorítást fejezi ki. A narancssárga növeli az agyba jutó oxigén mennyiségét, élénkítő hatású és növeli a szellemi aktivitást. A narancssárga az ősz és az aratás színe.
A sötét narancssárga a csalást, a megtévesztést és a gyanakvást jelenti.
Az arany a tekintély érzését kelti. Jelentése a fény, a bölcsesség és a vagyon. Mindig a magas minőséget szimbolizálja.
A sárga a napsütés színe. Az örömmel, a boldogsággal, az értelemmel és az energiával szokás összekapcsolni. Meleg hatást, boldogságot kelt, elősegíti a mentális aktivitást, és erőt ad. Világos, csupasz egy igazi figyelemfelkeltő, épp ezért festik a Taxikat sárgára. Ha túl sokat használják, a szín már zavaró is lehet. A címertanban a sárga a díszességet és hűséget jelzi. Később a gyávaság szimbólumává vált.
A tompa sárga figyelmeztetést, hanyatlást, betegséget és féltékenységet jelöl.
A világossárga az intellektus, a frissesség és az öröm jele.
A zöld a természet színe. Ez szimbolizálja fejlődést, harmóniát, szemtelenséget, és a termékenységet. Erős érzelmi összefüggés van a zöld szín és a biztonság között. A zöldnek nagyszerű nyugtató ereje van. A legpihentetőbb szín az emberi szem számára; javítja a látványt. A zöld állandóságot és állóképességet sugalmaz. A címertanban a zölddel, a fejlődést és a reményt tüntethetjük fel.
A sötétzöldről a becsvágyra, a kapzsiságra és a féltékenységre gondolunk.
A zöldessárga a betegségre, a gyávaságra, a viszályra és a féltékenységre utal.
A moszatzöldről (aqua) az érzelmi gyógyításra és a védelemre gondolunk.
Az olivazöld a hagyományos színe a békének.
A kék az ég és a tenger színe. Erről a színről gyakran a biztonságra és a stabilitásra gondolunk. Ez a szín szimbolizálja a reményt, a hűséget, a bölcsességet, a bizalmat, az intelligenciát, a becsületet, az igazságot és a mennyet is. A kék békességet és nyugalmat sugall. A címertanban használható az áhítat és a nyíltság szimbolizálására.
A világoskékről az életre, a gyógyításra, a békére, a megértésre és a puhaságra(lágyságra) gondolunk.
A sötétkékkel ábrázolhatjuk a tudást, az erőt, a becsületességet és a komolyságot.
A bíbort a magasztossághoz kötjük. Ez szimbolizálja az erőt, a nemességet, a luxust és a becsvágyat. A bíborról gondolhatunk szintén a bölcsességre, a méltóságra, a függetlenségre, a kreativitásra, a titokzatosságra és a mágiára.
A fehér színnel kapcsolatban fényt, jóságot, áratlanságot, egyszerűséget, érintetlenséget érezhetünk. Leginkább a tökéletesség színéhez társítjuk. Ezek mellett a fehér szín a biztonságot, egyszerűséget és tisztaságot is szimbolizálja. Általában pozitív szín. A címertanban a fehér jelentése a hűség, kötelességtudás és egyszerűség.
A fekete színt az erővel, az eleganciával, a formalitással, a halállal, a gonosszal és a rejtélyekkel párosítjuk. Ez egy rejtélyes szín, amit a félelem és ismeretlennel szokás összekötni, ámbár erőt és tekintélyt sugároz. A címertanban a fekete a bánat, baj szimbóluma.
|